pck
pck

 

 

WOŚP 2013

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 20 lat Fundacja wydała na cen cel ponad 150 mln USD.

 

WOŚP 2013

  Aktualności WOŚP - fan page Sztabu na Facebooku

 

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? 

Regulamin wolontariusza 21. Finału WOŚP 

 

Bardzo Ci dziękujemy, że właśnie czytasz tę informację, czyli masz zamiar nam pomóc w czasie Finału.

•    Chcesz pomóc - zgłoś się do Sztabu


#

Nazwa Sztabu

Miejscowość

Szef Sztabu

Dane Kontaktowe

Typ

44

GR PCK Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Janusz Głaz

Sempołowskiej 1

43-300 Bielsko-Biała

Telefon: 601 148 503

janusz.glaz@neostrada.pl

Polska

Sztab Krajowy


Wzorem lat ubiegłych w Bielsku-Białej powstał lokalny Sztab organizujący „miejscowy Finał”. To właśnie do nas musisz się zwrócić, jeśli chcesz zostać wolontariuszem. To Sztab czuwa nad rozdaniem ankiet, identyfikatorów, puszek, serduszek. To także Sztab Cię rozliczy z zebranych pieniędzy.

Do swojego miejscowego Sztabu możesz zadzwonić, wysłać e-maila, albo po prostu do niego pójść i zaproponować swoją pomoc (jako wolontariusz kwestujący lub przy liczeniu pieniędzy, przy czynnościach organizacyjnych itp.)

 

Sztab otrzymuje określoną liczbę ankiet. Z każdej z nich musi się rozliczyć. Tak samo Ty, zgłaszając się do Sztabu, musisz przyjąć zasady, na jakich on działa i w nim rozliczyć się z zebranej sumy. Sztab natomiast ma obowiązek dopilnowania, aby zebrane przez Ciebie pieniądze zostały dokładnie policzone i ma obowiązek zgłosić, ile pieniędzy zebrałeś. Fundacja darzy Sztab zaufaniem - Ty też możesz nam zaufać.

 

•    Nadchodzi 21. Finał Orkiestry

Jeśli już wszystkie formalności zostały zachowane i wykonane,  masz w ręku zalaminowany identyfikator i bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat - musisz być pod opieką osoby dorosłej.

Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Tobą czuwają tego dnia Dobre Anioły.

 

Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej puszki i nie możesz tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił - możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu.

Kiedy oddasz puszkę, jej zawartość zostanie przeliczona, a Ty dowiesz się, ile pieniędzy zebrałeś. Sztab wpisuje tę kwotę na kuponie rozliczeniowym, który ZATRZYMUJESZ DLA SIEBIE - to jest Twój dowód na to, że się z nami rozliczyłeś.

 

Ostatnia modyfikacja: 9:01, 20.8.2013